Příběh našeho Fandy

Jednou nám jeden pán pověděl o člověku, který je někde na samotě v Rakovnických lesích a za polévku a bydlení vypomáhá u zvířat. Rozjeli jsme se za ním podívat a tento jeho známý (mimochodem zde dříve také bydlel) oslovil Fandu a ten se okamžitě sbalil (jednu igelitovou tašku) a nasedl nám do auta a jel hned s námi.

Přespal u nás doma a tak jsem mu dal 200 Kč, ať si zajde na pivo. On se mně zeptal, kolik je to vlastně peněz a já na to, to ti bude stačit, Fando. A druhý den jsme vyrazili do Ředhoště, kde stále něco vytváříme. Ubytovali jsme Fandu ve stavební buňce a on se okamžitě ujal ošetřování našich zvířat i osla jménem Tonda.

Pak tady vznikalo, nové zahradnictví Lístek a Fanda jim sem chodil pomáhat a ještě k tomu ochotně pomáhal i jiným lidem kolem. Všichni ho hned začali ve vesnici mít rádi. Nekonfliktní, hodný a přející člověk. Jen jsme brzo pochopili, že si rád přihne.

Fanda neměl žádný doklad, tak jsme mu udělali trvalý pobyt zde a nechali udělat občanku. A život plynul dál, Fanda byl zde velmi spokojený. Jednou v sobotu sem přijela policie a vzali si Fandu k výslechu až do Nymburku a už se nevrátil. Tak jsme po něm začali pátrat. Pokračování příště ...

Tak o to se právě snažíme. Dát šanci každému kdo si ji zasluhuje. Zmírnit kostnatost státních úřadů a zjednodušit a zpříjemnit život lidem a zapojit je pevně do společnosti, kde budou mít své místo. Klidně i třeba  s koštětem v ruce zametat ulici, ale vědět, že má práce má smysl, někdo mně pochválí a mám kde bydlet a co jíst ...

Jmenuji se Pavel Hlušička  jsem  autista s aspergrovým syndromem a pokud  potřebujete jakkoliv pomoc,  vynasnažím se vám být nápomocný.

Mým hlavním cílem je propojování lidí všemi směry. Mnohdy vznikají těžko uvěřitelné situace, proto všude, kudy procházím, zanechávám mediální stopu, abych měl důkazy, když se mě lidé pokoušejí zesměšnit a zpochybnit to, co dělám.

MOJE MOTO:

ŘEDHOŠTĚSTÍ SPOČÍVÁ
V ŘEDHOŠTĚDROSTI
BUĎME PROTO ŘEDHOŠTĚDŘÍ